Programy Studia Munka
Piątek, 14:00 | sala 2.08 | Dostępne 90 miejsc

Spotkanie z dyrektorem artystycznym Studia Munka – Jerzym Kapuścińskim, który opowie o programach i działaniach tej instytucji.
Studio Munka działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2008 r. Jest producentem krótko- i pełnometrażowych debiutów filmowych. Twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film w profesjonalnych warunkach mogą liczyć w Studiu Munka na opiekę artystyczną, produkcyjną i promocyjną nad projektem.
Krótkometrażowe filmy ze Studia Munka produkowane są w ramach programów „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”. Nabory scenariuszy do programów odbywają się raz w roku. Corocznie powstaje maksymalnie 8 fabuł, 8 dokumentów i 3 animacje.
Od 2017 roku Studio Munka produkuje także fabularne filmy o średnim metrażu w ramach programu „60 Minut”, którego stałym partnerem jest Canal+ Polska. Pełnometrażowe fabuły powstają w ramach programu „Debiut Pełnometrażowy”.
Do tej pory w Studiu Munka powstało kilkanaście debiutów pełnometrażowych (w tym takie tytuły jak „Cicha noc” Piotra Domalewskiego, „Supernova” Bartosza Kruhlika”, „Królewicz olch” Kuby Czekaja czy „Dzień kobiet” Marii Sadowskiej) i ponad 200 krótkich metraży.

Jerzy Kapuściński Dyrektor Artystyczny Studia Munka