Jury Festiwalu

Piotr Sobociński jr Autor zdjęć

Jeden z najwybitniejszych autorów zdjęć filmowych w Polsce. Jest autorem zdjęć do kilku najważniejszych polskich filmów ostatniej dekady, m.in. “Bożego Ciała”, “Cichej nocy” i “Bogów”. Przy tworzeniu obrazów filmowych, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych – im bardziej wymagająca produkcja, tym lepiej. „Dobre zdjęcia to takie, które nie wysuwają się przed opowiadaną historię” – mówi.
Piotr Sobociński Jr jest wielokrotnym laureatem najważniejszych polskich nagród filmowych w tym Złotego Orła w kategorii Najlepsze Zdjęcia, Nagrody Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych oraz Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

Łukasz Ronduda Reżyser, scenarzysta

Reżyser, scenarzysta, historyk sztuki i kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Specjalista od filmowych portretów artystów, w których kino i sztuka przenikają się, prowadząc między sobą pełen napięć dialog.
Jego debiut fabularny „Performer” zdobył nagrodę “Think: An Award” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film „Wszystkie nasze strachy”, wyreżyserowany wspólnie z Łukaszem Guttem, został nagrodzony Złotymi Lwami.

Ewa Puszczyńska Producentka filmowa

Anglistka i producentka filmowa z Łodzi. Przez ponad 20 lat związana była z firmą Opus Film, początkowo jako producentka reklam, potem głównie producentka filmów fabularnych. Od 2019 roku pracuje już tylko we własnym studiu Extreme Emotions. Specjalizuje się w koprodukcjach międzynarodowych. Pracowała przy „Masz na imię Justine” Franco de Peñy, „Zero” Pawła Borowskiego czy „Kongresie” Ariego Folmana. Jest też jedną z producentek międzynarodowej koprodukcji „Aida” w reżyserii Jasmili Žbanić.
Ewa Puszczyńska wyprodukowała „Idę” Pawła Pawlikowskiego, która jako pierwszy polski obraz otrzymała Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Odpowiadała też za produkcję „Zimnej wojny”, nominowanej do Amerykańskich Nagród Filmowych w aż trzech kategoriach.
W 2020 roku wyprodukowany przez Ewę Puszczyńską i Agnieszkę Ścibór film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” zdobył Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.