Case study: Inni ludzie
Niedziela, 16:00 | sala kinowa | Dostępne 90 miejsc

Pokaz filmu Aleksandry Terpińskiej oraz spotkanie po projekcji z jego twórcami: producentką Beatą Rzeźniczek i reżyserką castingu Pauliną Krajnik.

Ola Terpińska

Beata Rzeźniczek producentka filmowa

producentka filmów takich jak Inni ludzie, Litość, Papusza, Niewinne. Bliska współpracowniczka Klaudii Śmieji. Ma duże osiągnięcia w koprodukcjach międzynarodowych, brała udział w prestiżowym projekcie Producers on the move, skierowanym do producentów międzynarodowych. Współzałożycielka firmy Mandats Films.

Paulina Krajnik reżyser castingu

Reżyserka obsady z dziesięcioletnim doświadczeniem w zawodzie, w jej filmografii są filmy cenione przez krytyków i nagradzane na festiwalach, głównie debiuty fabularne: “Dziewczyna z szafy” w reż. Bodo Koxa, “Nina” w reż. Olgi Chajdas, “Prime Time” w reż. Kuby Piątek, “Najmro” w reż. Mateusza Rakowicza, “Inni ludzie” w reż. Aleksandry Terpińskiej. Współpracowała z Agnieszką Holland, Jerzym Skolimowskim, Kasią Adamik, Agnieszką Smoczyńską.

Współtworzy też obsady produkcji międzynarodowych – fabuły i seriali.

Laureatka nagrody im. Weroniki Migoń za film “Nina” w 2019 roku.

Od 2021 roku pracuje ze studentkami/ami Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, prowadząc zajęcia fakultatywne “Przygotowanie do castingu”.

Członkini Casting Society of America.

https://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1162307

https://www.imdb.com/name/nm5579347/

Stanisław Bryś Moderator