Case study: Hiacynt
Sobota, 14:00 | sala kinowa | Dostępne 90 miejsc

W ramach 19. edycji Węgiel Film Festival odbędą się warsztaty: „Praca z aktorem” na przykładzie najnowszego filmu Piotra Domalewskiego pt. „Hiacynt” (2021). Warsztaty poprowadzi reżyser filmu Piotr Domalewski wraz z odtwórcami głównych ról – Tomaszem Ziętkiem oraz Hubertem Miłkowskim.

Piotr Domalewski reżyser

reżyser, scenarzysta, dramaturg, aktor, absolwent m.in. reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (obecnie Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ). Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Cicha noc” zdobył 22 nagrody, w tym pięć Złotych Lwów, dziewięć Orłów, m.in. za Najlepszy Film. Piotr Domalewski jest laureatem Paszportu „Polityki” 2020 w kategorii film.

Tomasz Ziętek aktor

aktor filmowy i teatralny, znany z takich produkcji, jak „Kamienie na szaniec”, „Cicha noc” czy “Boże Ciało”. Laureat nagrody Vogue Polska dla osobowości 46. Festiwalu FPFFW Gdyni. Tomasz Ziętek otrzymał także wiele nominacji, m.in. do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie “Hiacynt” Piotra Domalewskiego oraz za do najlepszą główną rolę męską w filmie “Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego.

Hubert Miłkowski aktor

aktor, student wydziału aktorskiego w PWSFTViT, odtwórca głównej roli w filmie “Hiacynt” Piotra Domalewskiego. Na ekranach można zobaczyć go wielu produkcjach, m.in. w serialu “Kruk” i “Pajęczyna”.

Stasiu Bryś Moderator