Zbliżenie na AI – jak sztuczna inteligencja wpływa na pracę operatora?
sobota, 12:00 | sala 1.20 | Dostępne 22 miejsca

Zapisz się!

Sztuczna inteligencja wpływa na sposób pracy coraz większej liczby osób, także operatorów kamery. Podczas warsztatów “Zbliżenie na AI – jak sztuczna inteligencja wpływa na pracę operatora?” autor zdjęć i wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, Filip Pasternak, opowie o tym jak zmienia się zawód operatora w obliczu rozwoju technologii sztucznej inteligencji w branży filmowej i telewizyjnej, jak dobrze wykorzystać AI i jakie narzędzia warto znać.

Filip Pasternak – urodzony w 1995 roku. Zaczął swoją karierę zawodową jako informatyk, ale zaraz później zajął się sztuką operatorską na poważnie. Został przyjęty na studia do Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku realizacja obrazu filmowego, gdzie dziś jest wykładowcą. Jest autorem zdjęć do takich produkcji jak “Kontrola” (miniserial internetowy z ponad 100 milionami odsłon) czy “Random” z Julią Wieniawą i Maćkiem Musiałowskim w rolach głównych. “Kontrola” doczekała się łącznie aż czterech sezonów współtworzących z Player.pl. Oprócz filmów, Filip jest aktywnym twórcą w sektorze reklamowym, odpowiada za zdjęcia do reklam takich marek jak Pocztex, Modivo czy Netflix.

Filip Pasternak źródło: bigfestivalowski.com